A kamilla egészségügyi előnyei vitathatatlanok. Már évszázadok óta alkalmazza a hagyományos orvoslás. A német és a római kamilla is nagyon népszerű azok körében, akik hisznek a gyógynövények erejében. A kamilla jótékony és pozitív hatásait többek között a flavonoidok okozzák.
A gyógynövényből nemcsak tea készíthető, hiszen használják még szépségápolási termékekben, de az aromaterápia is nagyon kedveli főként a nyugtató hatása miatt. A kamilla számos betegség kezelésére alkalmazható, mint például álmatlanság, bőrbetegségek, gyulladás, illetve emésztési problémák.
Sok ember építette be az esti lefekvés előtti rutinjába a kamillateát, talán nem véletlenül, hiszen ez a gyógynövény támogatja a mély és pihentető alvást. Egy apigenin nevű flavonoidot tartalmaz, amely nyugtató hatású, ezért érdemes egy csésze kamillateát elfogyasztani lefekvés előtt.
Számos tanulmány készült a kamillával kapcsolatban. Többek között az is bebizonyosodott ezzel a gyógynövénnyel kapcsolatban, hogy nagyon hatékony a menstruációs görcsök csökkentésében. További pozitív tulajdonsága, hogy javítja a vércukorszintet cukorbeteg személyek esetében – ezzel pedig mérséklődhet a szövődmények kockázata.
Egy tanulmány megállapította, hogy a kamillatea ösztrogénellenes hatással rendelkezik, ami nagyon lényeges, ha ösztrogéndominanciában szenvedünk vagy a változókorban, amikor a hormonok szintje megemelkedik, majd lecsökken, azaz folyamatosan ingadozik.
A kamillatea sokféle betegség megelőzésében lehet segítségünkre, például a csontritkulás vagy a szív- és érrendszeri panaszok csökkentésében. Természetesen egyetlen gyógynövény nem fogja megoldani a gondunkat, így a menopauzával összefüggő betegségek ellen sem adhat kellő védelmet.
A gyulladás az immunrendszer reakciója a fertőzés elleni küzdelemre. Ez a gyógynövény azonban olyan vegyületeket tartalmaz, amely csökkenteni tudja a szervezetben kialakuló gyulladást.
A kamilla aromaterápiás hatása is kiemelkedő, amelynek köszönhetően enyhülhetnek a nátha tünetei. A gyógynövény ezen kívül elősegíti a sebgyógyulást, de kenőcsök formájában hasznunkra válhat az ekcéma és a gyulladásos bőrbetegségek kezelésében is.
Forrás:https://gyogyszernelkul.com/