Magunkról

Di-Care Zrt. 2009-ben azzal a céllal alakult, hogy modern, innovatív, könnyen kezelhető és egyszerű vércukorszintmérőket biztosítson a cukorbetegek vércukorszint önellenőrzéséhez.

Di-Care Zrt. a FUTURMED egészségügyi cégcsoport tagja, amelyet a FUTURMED, mint szakmai-pénzügyi befektető továbbá három magánszemély alapított, akik tevékenyen vesznek részt a cég napi munkájában is. Valamennyien 10-15 éves nemzetközi gyógyszeripari múlttal és gyakorlattal rendelkeznek.

Di-Care Zrt. gyártó-szállító partnere a tajvani TaiDoc Technology Corporation (TaiDoc) amelyet 1998-ban alapítottak. A TaiDoc ISO 9001, ISO 13485, GMP, QSR (USA) és CMDCAS (Kanada) minősítéssel rendelkezik. A cég legkorszerűbb technológiai elven működő termékeit saját kutató-fejlesztő csoportja fejleszti és a formatervezéstől a gyártásig, a csomagolóanyag tervezéstől a reagens anyagok előállításáig mindent házon belül végeznek. Saját minőségbiztosítási részlegük gondoskodik arról, hogy csak kifogástalan minőségű  termékek kerüljenek kiszállításra a világ legkülönbözőbb helyeire és országaiba.

Bisnode tanúsítvány:

A Di-Care Zrt a következő pályázati projektben vesz részt:

Projekt azonosítója: GINOP-2.2.1-15-2017-00073

Projekt címe: Telemedicina alapú ellátási formák fenntartható megvalósítását támogató keretrendszer kialakítása és tesztelése

A (fő)kedvezményezett neve: TIGRA Computer – és Irodatechnikai Kft.

 Konzorciumi partnerek:

  • Szegedi Tudományegyetem
  • Óbudai Egyetem
  • iCollWare Kft.
  • Di-Care Egészségügyi Kereskedelmi és Szolgáltató Zrt.

Támogatás összege (Ft): 1.839.673.019,- Ft

A projekt tervezett befejezési dátuma: 2020.06.30.

A támogatás intenzitása (%): 73,986333%

Források megoszlása konzorciumi tagonként:

Projekt összefoglaló

A projekt céla egészségügyi színtereteket integráló telemedicina felügyeleti központ kutatása és fejlesztése, 5000+ mérési adattal validált pilot megvalósítása, Inclouded platform továbbfejlesztésére épülő alkalmazáscsaládokon alapuló telemedicina szolgáltatások létrehozása. A platform célja a meglévő szakmai, technológiai rendszerek kellő mélységű integrációja is (EESZT, MENTA). E platform támogatásával ipari partnereink (Tigra Kft., Di-Care Zrt., iCollWare Kft.) telemedicina szolgáltatásokat lehetővé tévő alkalmazásokat és központot fejlesztenek ki. A projekt során egy telemedicina módszertani csoportot alakít a résztvevő két egyetem (SZTE, ÓE) együttműködve a szakmai partnerekkel amely a kellő elméleti és gyakorlati tudás összegyűjtésével támogatja a telemedicina szolgáltatások kidolgozását.

A projekt fókuszai: létező megoldásokra épített pilot a projekt megszervezése a tapasztalatok begyűjtése végett, létező működési és finanszírozási modell kutatása, hazai telemedicina működési modell kialakítása (mely ellátási szinten, milyen szakma támogatására, mely ellátási folyamat kiváltására, milyen fenntarthatósági modell keretében alkalmas eszköz), informatikai keretrendszer kialakítása, nemzetközi szabványok adaptálása hazai környezetre, etikai, jogi környezetének kutatása. E területek részletes feltárásával és az Inclouded architektúra segítségével támogatja az ipari partnereket a piacon bevezethető HW/SW megoldásra épülő telemedicina szolgáltatás kifejlesztésében. A projektben létrejövő szolgáltatás (műszaki rendszer és szabályozás) alkalmas lesz az ÁEEK által a jövőben nyújtandó telemedicina szolgáltatások megvalósításának támogatására is.

A csoport együttműködik más hazai szakmai műhelyekkel, szervezetekkel: ÁEEK, NISZ, és illeszkedik a Semmelweis Egyetemen kialakítás alatt álló „e-egészségügyi és Big Data/adat analitikai és elemzési stratégiai K+F műhely” országos stratégiai céljaihoz.

A projekt megvalósítása során megszerzett tapasztalatok és eredmények bevezetésre kerülnek az egyetemi képzési programokba.